home - tepelná čerpadla vzduch - vzduch,  vzduch - voda  |   toplevne.eu
toplevne.euhome - TOPlevne.euJAK Čerpadlo  PRACUJEnejčastější dotazyZELENÁ  ÚSPORÁM lišta

Otázky a odpovědi o tepelných čerpadlech / Tábor

 

1) Proč topit tepelným čerpadlem?

Tepelné čerpadlo mimo jiné představuje čisté vytápění, bez každodenní obsluhy,bez nebezpečí výbuchu plynu,bez nutnosti věnovat v létě spoustu času na přípravu topné sezony a ušetří skladovací prostor.

2) Jakými druhy tepelných čerpadel mohu topit?

Tepelná čerpadla se dělí dle přírodního zdroje energie,ze kterého ji čerpáme.

*Nejvíce používaná tepelná čerpadla jsou VZDUCH – VODA, kdy teplo odebírají z okolního vzduchu.

Dnešní moderní jednotky umí odebírat teplo ze vzduchu i při -25°C a také proto se tepelná čerpadla tohoto typu montují ve více jak 90% .

*Další tepelné čerpadlo používá pro odběr tepla zem. Je to tepelné čerpadlo země – voda.

Zde se musí pro odběr tepla vyvrtat hloubkové vrty nebo vyhrabat na zahradě rýhy a do nich položit zemní kolektor. Musím ale říci,že jak jedna,tak i druhá varianta je poměrně nákladná  a pracná. Přitom ale dnes průměrně,nedosahuje o víc jak 10% vyšší účinnosti než u tepelného čerpadla,které bere teplo ze vzduchu.

*Posledním typem tepelného čerpadla podle zdrojů tepla je čerpadlo  voda – voda. Zde jak je patrno již z názvu,bere čerpadlo energii z vody. Tato čerpadla jsou rozšířena poměrně málo,jelikož málo kdo má přístup k dostatečně velkému zdroji vody.

3) Jaká je životnost tepelného čerpadla?

Řada vytápěcích soustav s použitím tepelného čerpadla pracuje bez problémů již více než 25 roků. Průměrná životnost tepelného čerpadla při normálním používání je zpravidla v rozmezí 15 až 20 roků.

4) Nemám radiátory a chci topit tepelným čerpadlem. Jde to?

Zde můžete použít tepelné čerpadlo VZDUCH – VZDUCH. Tato čerpadla pracují povětšinou jako topení,ale i jako klimatizace v létě. Nejsou třeba radiátory a teplo zajištuje vnitřní výměník s dálkovým ovládáním

články

| tvorba www stránek: www.KALI.cz

loga Partneři KUHN MANDAM PERARD